Banner
Banner
Banner
Banner

Banner

Nzoz genomed > Październik - miesiąc walki z rakiem piersi

Październik - miesiąc walki z rakiem piersi Print

Październik - miesiąc walki z rakiem piersi    

150 tys. Polek to nosicielki mutacji podnoszących ryzyko zachorowania na raka piersi i raka jajnika.

Są to najczęściej mutacje w genie BRCA1 lub BRCA2, których nosicielstwo oznacza zwiększone ryzyko zachorowania w ciągu życia na raka piersi (wzrastające wraz wiekiem do 80%) oraz na raka jajnika (wzrastające do 40%).

Głównym powodem, dla którego rak piersi jest najczęstszą przyczyną śmierci u kobiet, jest zbyt późne wykrycie choroby, już w jej zaawansowanym stadium. Postęp medycyny sprawia, że wczesne wykrycie raka piersi umożliwia w większości przypadków całkowite wyleczenie.

Coraz bardziej dostępna jest wczesna ocena wrodzonego ryzyka zachorowania i zastosowanie odpowiedniej profilaktyki, w tym szczególnie regularne wykonywanie badań diagnostycznych (mammografii, USG i rezonansu magnetycznego).

Genomed przygotował pulę bezpłatnych konsultacji genetycznych dla Pań z diagnozą raka piersi lub z rodzinnym obciążeniem oraz 20% zniżkę na badania genetyczne dla osób, które zgłoszą się na badanie w tym kierunku, wysyłając mail na This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it do końca października.

Więcej o profilaktyce i badaniach na stronie:
http://www.genomed.pl/index.php/pl/profilaktyka-genetyczna/rak-piersi-jajnika

 
odwiedź nas na facebooku
© Copyright by Genomed S.A. Wykonanie: Delta Interactive