Banner
Banner

Relacje inwestorskie > Reports > Current reports > Raport ebi 11/2014 podpisanie umowy z narodowym ce...
Current ReportsPrint
Raport EBI 11/2014 Podpisanie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, dotyczącej realizacji projektu w programie STRATEGMED    

Attention: open in a new window.

Zarząd Spółki GENOMED S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 13.11.2014 powziął informację o podpisaniu w trybie obiegowym umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Umowa dotyczy wykonania i finansowania projektu, realizowanego w ramach programu strategicznego "Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych" - STRATEGMED, pt.: "Innowacyjna strategia diagnostyki, profilaktyki i adiuwantowej terapii wybranych schorzeń neurodegeneracyjnych w populacji polskiej".

Projekt realizowany będzie w latach 2014-2017 przez konsorcjum, którego liderem jest Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. W skład konsorcjum wchodzą: Genomed S.A., Pomorski Uniwersytet Medyczny, Śląski Uniwersytet Medyczny, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i Fundacja Ewy Błaszczyk „AKOGO”. Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 20.243.732,00 złotych, wartość przyznanego dofinansowania - 19.572.980,00 złotych, w ramach którego Spółka otrzyma kwotę 2.617.758,00 złotych.

Celem projektu jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań diagnostyczno-terapeutycznych dla cywilizacyjnych chorób neurodegeneracyjnych, związanych z wiekiem, których częstość wzrasta w starzejacym się społeczeństwie polskim.Podstawa prawna:

§ 3 ust. 2 pkt. 2) Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".

Raport

Osoby reprezentujące Spółkę:

Anna Boguszewska-Chachulska - Prezes Zarządu
Andrzej Pałucha - Członek Zarządu
odwiedź nas na facebooku
© Copyright by Genomed S.A. Wykonanie: Delta Interactive