Strona główna > Aktualności > Informacje > 28 luty - Światowy dzień chorób rzadkich
Aktualności
Drukuj
28 luty - Światowy Dzień Chorób Rzadkich    

28 lutego odbył się po raz szósty Światowy Dzień Chorób Rzadkich.W UE aż 30 milionów ludzi może być dotkniętych jedną z ponad 6000 rozpoznanych rzadkich chorób. Szacuje się, że aż 80% z nich ma podłoże genetyczne. Genomed od początku swojej działalności rozwija diagnostykę chorób rzadkich, w oparciu o sekwencjonowane materiału genetycznego pacjentów. Obecnie wykorzystujemy w tym celu technologię sekwencjonowania nowej generacji (ang. NGS), która umożliwia szybką i trafną diagnostykę.

Genomed jak co roku włączył się w obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich, oferując pulę bezpłatnych badań genetycznych, szczególnie skierowanych dla pacjentów z dystrofią mięśniową, w tym kontynuujących diagnostykę dystrofii Duchenna (DMD) po badaniu MLPA. W tym roku oferrowaliśmy możliwość zapisu na cztery bezpłatne konsultacje - porady genetyczne - w warszawskiej poradni NZOZ Genomed oraz 3 badania panelowe wielogenowe (w technologii NGS).

Zapisy na badania i porady w dniach 28 lutego - 2 marca pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
W korespondencji prosimy o podanie o jaki problem zdrowotny chodzi i/lub jakie badanie jest potrzebne i dlaczego. Wyboru pacjentów dokona dr n. med. Maria Jędrzejowska, kierownik poradni genetycznej NZOZ Genomed.

Zapraszamy!