Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Nzoz genomed > Genomed na eshg 2018 w mediolanie

Genomed na ESHG 2018 w Mediolanie Drukuj

Genomed na ESHG 2018 w Mediolanie    


W dniach 16-19 czerwca 2018 r. Genomed S.A. zaprezentowała swoją ofertę badań i wyniki prowadzonych prac badawczo-rozwojowych w ramach 52 konferencji European Society of Human Genetics w Mediolanie (ESHG 2018).

W tej najważniejszej konferencji genetycznej w Europie wzięło udział prawie 3600 przedstawicieli świata nauki i medycyny, w tym delegaci ze wszystkich europejskich Towarzystw Genetycznych. Wygłoszonych zostało ponad 250 wykładów i doniesień ustnych, odbyło się kilkanaście warsztatów tematycznych oraz sesji edukacyjnych. Ponad 160 wystawców - najważniejszych, innowacyjnych firm z całego świata, związanych z tematyką genetyki człowieka - przedstawiło swoje produkty i usługi.  Obecność Genomed S.A., jako jedynego polskiego wystawcy, potwierdza międzynarodową rangę firmy i uniwersalność jej oferty.

W czasie konferencji przedstawiono najnowsze wyniki badań w dziedzinie genetyki człowieka. Zespół Genomedu zaprezentował wyniki projektu realizowanego w ramach programu STRATEGMED pt. "Innowacyjna strategia diagnostyki, profilaktyki, aduwantowej terapii wybranych schorzeń neurodegeneracyjnych w populacji polskiej" w formie doniesienia konferencyjnego: "Whole exome sequencing of a cohort of Polish patients with retinal disorders - NeuStemGen project".

W ramach prezentacji najnowszej oferty badań diagnostycznych i usług NGS, oferowanych przez Genomed S.A., przedstawione zostały nowe panele diagnostyczne, opracowane przez zespół Genomed S.A., w tym panel okulistyczny w kierunku chorób degeneracyjnych siatkówki i panele nowotworowe w kierunku mutacji somatycznych, a także założenia, cele i pierwsze wyniki projektu, którego celem jest opracowanie metodyki nieinwazyjnej diagnostyki genetycznej chorób nowotworowych - płynnej biopsji (projekt nr RPMA.01.02.00-14-6209 pt. „Opracowanie metod nieinwazyjnej diagnostyki genetycznej i profilaktyki chorób nowotworowych - płynnej biopsji”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Zespół Genomedu zaprezentował także ofertę sekwencjonowania całogenomowego (WGS), w zastosowaniu klinicznym i profilaktycznym.

Prezes Genomed S.A., dr hab. Anna Boguszewska-Chachulska, i kierownik laboratorium diagnostycznego, dr Monika Jurkowska, odpowiadały na pytania uczestników konferencji na stoisku firmy. Odbyte spotkania i rozmowy pozwalają mieć nadzieję na to, że udział w tak prestiżowej i ważnej dla diagnostyki genetycznej konferencji zaowocuje podpisaniem nowych umów i dotarciem do nowej grupy zagranicznych klientów.

 
odwiedź nas na facebooku
© Copyright by Genomed S.A. Wykonanie: Delta Interactive