Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Nzoz genomed > Test prenatalny nifty

Badania prenatalne - NIPT Drukuj

NIFTY - nieinwazyjny test dla kobiet w ciąży    

badania prenatalne

NIFTY™ jest najbardziej wiarygodnym, najczęściej wykonywanym na świecie nieinwazyjnym, genetycznym testem prenatalnym - do tej pory wykonano ponad  2 500 000 badań. Test  NIFTY™ jest w całości wykonywany w Polsce, w laboratorium firmy Genomed. Oprogramowanie wykorzystywane przy analizie wyników posiada europejski certyfikat EC Certificate – Full Quality Assurance. Badanie umożliwia wykrycie 18 różnych zespołów wad wrodzonych. Standardowy wynik badania wydawany jest w terminie do 9 dni roboczych od dostarczenia próbki do laboratorium Genomed.
Cena badania w poradni NZOZ Genomed wynosi 2200 zł.
Każda placówka ustala samodzielnie cenę testu. Proponujemy Państwu rozłożenie płatności za wykonanie testu NIFTY na niskooprocentowane raty.
Badanie można wykonać w prawie 300 placówkach na terenie całego kraju. Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu NIFTY prosimy o wybranie placówki z listy poniżej i umówienie się na wizytę. Na dodatkowe pytania odpowiemy telefonicznie, tel.: 22 644 60 19 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pacjentki, które z uwagi na wyniki dotychczasowych badań lub sytuację kliniczną potrzebują pogłębionej konsultacji genetycznej przed podjęciem decyzji o NIFTY, zapraszamy do Poradni Genetycznej NZOZ Genomed. Konsultacji udziela genetyk kliniczny o ogromnym doświadczeniu w diagnostyce prenatalnej, dr Anna Kucińska-Chahwan, będąca jednocześnie specjalistą położnictwa i ginekologii. Wizyty prosimy umawiać telefonicznie pod numerem telefonu 22 644 60 19. Dla pacjentek wykonujących test  Nifty udzielamy 50% rabatu. Cena konsultacji po rabacie wynosi 80 PLN (od 1 lipca 2018 r. - 90 zł)

Nifty:

To nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny nowej generacji, który określa ryzyko trisomii chromosomów 21, 18 i 13 płodu (zespół Downa, Edwardsa i Patau), aneuploidii chromosomów płci oraz kilkunastu zespołów wad wrodzonych, spowodowanych innymi nieprawidłowościami chromosomowymi.
Trisomie chromosomów 21, 18, i 13 są najczęściej występującymi zespołami wad wrodzonych, wywołanymi przez obecność dodatkowych kopii tych chromosomu. Średnio 1 na 800 dzieci rodzi się z zespołem Downa (trisomia 21), 1 na 6 000 dzieci rodzi się z zespołem Edwardsa (trisomia 18) oraz 1 na 10 000 dzieci rodzi się z zespołem Patau (trisomia 13).
Do przeprowadzenia badania potrzebna jest tylko mała próbka krwi przyszłej mamy,  której osocze zawiera materiał genetyczny dziecka (tzw. pozakomórkowy, płodowy DNA, cffDNA). Wykrywalność badania przewyższa 99,5%. Dzięki niemu wiele przyszłych mam może uniknąć badań inwazyjnych (w tym amniopunkcji), których tak bardzo się obawiają.  Test można wykonać pomiędzy 10 a 24  tygodniem ciąży.

Zapraszamy do współpracy lekarzy. Pełną informację uzyskają Państwo dzwoniąc tel.: 22 644 60 19 lub pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Aby rozpocząć współpracę zapraszamy do zarejestrowania się na portalu www.nifty.genomed.pl

Więcej informacji: www.nifty.pl

 

Kto jest adresatem testu NIFTY?

  • Kobiety, które chcą przeprowadzić nieinwazyjny test w kierunku trisomi 21, 18  i 13 płodu.
  • Kobiety, których wyniki badań biochemicznych i ultrasonograficznych w pierwszym i drugim trymestrze ciąży wykazują pośrednie ryzyko aneuploidii chromosomowych.
  • Kobiety, w wieku powyżej 35 roku życia, które nie chcą zdecydować się na inwazyjne badania prenatalne.
  • Kobiety, które mają przeciwwskazania do inwazyjnych badań prenatalnych, takie jak łożysko przodujące, wysokie ryzyko poronienia, zakażenie HBV, HIV, itd.
  • Kobiety, które poddały się zabiegowi zapłodnienia In Vitro.

   Porównanie testu NIFTY z innymi metodami badań prenatalnych w Polsce.

 

Metoda

 

Skuteczność

 

Inwazyjna

(tak/nie)

Ryzyko

poronienia

Wyniki fałszywie dodatnie

 

Wykrywalność

Wiek płodu

(tygodnie)

Badania biochemiczne

 krwi matki

nie

nie

5%

60-80%

11-13

14-20

USG płodu

(NT)

nie

nie

5%

60-80%

11-13

 

NIFTY

 

nie

nie

<0,05%

>99%

10-24

Biopsja

kosmówki

tak

0,5-2%

 

>99%

10-13

 

Amniopunkcja

 

tak

0,5-2%

 

>99%

16-21

 

Kordocenteza

 

tak

0,5-2%

 

99%

20-28


Do wykonania  testu NIFTY™ pobierana jest krew matki (podobnie jak do zwykłych badań diagnostycznych np. morfologii). Do badania nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, nie trzeba też być na czczo.


Badanie można wykonać w ponad 300 placówkach na terenie całego kraju. Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu NIFTY prosimy o wybranie placówki z listy poniżej i umówienie się na wizytę. Na dodatkowe pytania odpowiemy telefonicznie, tel.: 22 644 60 19 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Genomed S.A. nie ponosi odpowiedzialności za informacje na stronach innych niż www.genomed.pl i www.nifty.plNIFTY jest najbardziej wiarygodnym, najczęściej wykonywanym na świecie nieinwazyjnym genetycznym testem prenatalnym.  Do 2015 roku wykonano ponad 600 000 badań.

Test NIFTY™ jest w całości wykonywany w Polsce, w nowym laboratorium firmy Genomed S.A.. Posiada europejski certyfikat EC Certificate – Full Quality Assurance.

Standardowo wynik badania wydawany jest w terminie do 9 dni roboczych. Cena testu w NZOZ Genomed wynosi 2300 zł!

Badanie można wykonać w 200 placówkach na terenie całego kraju.
Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu NIFTY prosimy o kontakt telefoniczny, tel.: 22 644 60 19 lub mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
odwiedź nas na facebooku
© Copyright by Genomed S.A. Wykonanie: Delta Interactive