Nzoz genomed > Profilaktyka

Profilaktyka Drukuj

Pakiety badań przesiewowych - nowotwory    

Średnia długość życia z roku na rok się podnosi. Dbamy o to, żeby wyglądać i czuć się dobrze przez długie lata. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna zdecydowanie pomagają w utrzymywaniu dobrego samopoczucia i witalności. Lekarze zwracają uwagę, aby nie zapominać o profilaktycznych badaniach okresowych, które są niezbędne, aby w ślad za długością szła również jakość życia. Dzięki działaniom profilaktycznym jesteśmy w stanie uniknąć choroby lub zidentyfikować ją na tyle szybko, aby mieć najlepsze rokowania na wyleczenie.


Głównym celem wykonywania badań przesiewowych jest wykrycie choroby zanim pojawią się jej objawy, dzięki czemu można szybko rozpocząć odpowiednie działania.

Pakiet badań przesiewowych dla kobiet (kod badania VIP FEM) w którym badane są geny odpowiedzialne za zdrowie kobiet: rak piersi i jajnika (geny BRCA1 i BRCA2); przedwczesne wygaśnięcie czynności jajników (gen FMR1); zakrzepica żył głębokich, nawracające poronienia (geny F5 i F2); hemochromatoza, czyli choroba powodująca nadmierne gromadzenie żelaza w organizmie (gen HFE); zwyrodnienie plamki żółtej siatkówki oka powodujące pogorszenie, a nawet utratę wzroku u osób starszych (geny CFH i ARMS2). Pełen opis badania VIP FEM.


Pakiet badań przesiewowych w kierunku predyspozycji do nowotworów (kod badania VIP ONKO) w którym badane są geny, które podnoszą ryzyko zachorowania na nowotwory: prostaty, piersi, jelita grubego i tarczycy oraz czerniaka. Pełen opis badania VIP ONKO.

Dzięki informacji uzyskanej z badania genetycznego możemy m. in. unikać niepożądanych działań środowiskowych, stosować dietę wzbogaconą odpowiednią suplementacją, czy w porę rzucić palenie aby obniżyć ryzyko zachorowania. Równolegle częściej badając się profilaktycznie mamy szansę na wczesne wykrycie choroby, co przy np. nowotworach ma kluczowe znaczenie dla możliwości wyleczenia.


 
odwiedź nas na facebooku
© Copyright by Genomed S.A. Wykonanie: Delta Interactive