Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Nzoz genomed > Test prenatalny sanco

Badania prenatalne - SANCO Drukuj

SANCO - nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny    

W związku z zakończeniem umowy licencyjnej na test NIFTY oraz z koniecznością znaczącego zwiększenia przepustowości laboratorium i pełnej automatyzacji procesu, Zarząd Genomed SA podjął decyzję o rozpoczęciu wykonywania testu prenatalnego SANCO w ścisłej współpracy z firmą Illumina Inc., światowym liderem technologii sekwencjonowania nowej generacji (ang. NGS).

SANCO:

To nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny nowej generacji, który określa ryzyko trisomii chromosomów 21, 18 i 13 płodu (zespół Downa, Edwardsa i Patau), aneuploidii chromosomów płci oraz kilkunastu zespołów wad wrodzonych, spowodowanych innymi nieprawidłowościami chromosomowymi.
Trisomie chromosomów 21, 18, i 13 są najczęściej występującymi zespołami wad wrodzonych, wywołanymi przez obecność dodatkowych kopii tych chromosomu. Średnio 1 na 800 dzieci rodzi się z zespołem Downa (trisomia 21), 1 na 6 000 dzieci rodzi się z zespołem Edwardsa (trisomia 18) oraz 1 na 10 000 dzieci rodzi się z zespołem Patau (trisomia 13).
Do przeprowadzenia badania potrzebna jest tylko mała próbka krwi przyszłej mamy,  której osocze zawiera materiał genetyczny dziecka (tzw. pozakomórkowy, płodowy DNA, cffDNA). Wykrywalność badania przewyższa 99,5%. Dzięki niemu wiele przyszłych mam może uniknąć badań inwazyjnych (w tym amniopunkcji), których tak bardzo się obawiają.  Test można wykonać pomiędzy 10 a 24  tygodniem ciąży.


Badanie wykonywane jest w nowym laboratorium Genomed SA w Warszawie.
Test posiada europejski certyfikat CE-IVD na cały proces technologiczny.

Najważniejsze zalety nowego testu:
 • gwarancja najwyższej jakości – najbardziej sprawdzona i dokładna technologia sekwencjonowania nowej generacji
 • najwyższa skuteczność badania (brak wyniku tylko dla 0,7% badań)
 • wysoka skuteczność przy niskiej frakcji płodowej (wynik uzyskiwany nawet przy 1% płodowego DNA)
 • certyfikat CE-IVD na cały proces technologiczny
 • krótszy czas wykonania badania, do 5 dni roboczych od dnia dostarczenia próbki do laboratorium
 • szeroki zakres badania, z możliwością jego dalszego rozszerzania
Cena badania Sanco w poradni NZOZ Genomed wynosi 2000 zł, badania Sanco Plus  2500 zł.
Każda placówka ustala samodzielnie cenę testu. Proponujemy Państwu rozłożenie płatności za wykonanie testu SANCO na niskooprocentowane raty.
Badanie można wykonać w ponad 300 placówkach na terenie całego kraju.  Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu SANCO prosimy o kontakt telefoniczny, tel.: 22 644 60 19 lub mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub wybranie placówki z listy.
Na dodatkowe pytania odpowiemy telefonicznie,
infolinia czynna w godzinach 9.00-19.00 w dni robocze: 797 660 690 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zapraszamy na stronę www.sancotest.pl.

 

Kto jest adresatem testu SANCO?

 • Kobiety, które chcą przeprowadzić nieinwazyjny test w kierunku trisomi 21, 18  i 13 płodu.
 • Kobiety, których wyniki badań biochemicznych i ultrasonograficznych w pierwszym i drugim trymestrze ciąży wykazują pośrednie ryzyko aneuploidii chromosomowych.
 • Kobiety, w wieku powyżej 35 roku życia, które nie chcą zdecydować się na inwazyjne badania prenatalne.
 • Kobiety, które mają przeciwwskazania do inwazyjnych badań prenatalnych, takie jak łożysko przodujące, wysokie ryzyko poronienia, zakażenie HBV, HIV, itd.
 • Kobiety, które poddały się zabiegowi zapłodnienia In Vitro.

   Porównanie testu SANCO z innymi metodami badań prenatalnych w Polsce.

Metoda Skuteczność

Inwazyjna
(tak/nie)
Ryzyko poronienia
z powodu badania
Wyniki fałszywie dodatnie Wykrywalność Ryzyko niepowodzenia badania Zaawansowane ciąży
(pełne tygodnie)
USG płodu nie nie 3 - 5% 60-75% nie dotyczy 11-13
Test złożony (PAPP-A) nie nie 5% 85-93% nie dotyczy 11-13
SANCO nie nie <0,1% >99% <0,7% 10-24
Biopsja kosmówki tak 0,2-1,5% <<0,1% >>99% 0,5% 10-12
Amniopunkcja tak 0,1-0,5% nie dotyczy >>99% 0,1% 15-22
Kordocenteza tak 1,5-2% nie dotyczy 100% 1-7% 20-28

Do wykonania  testu SANCO™ pobierana jest krew matki (podobnie jak do zwykłych badań diagnostycznych np. morfologii). Do badania nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, nie trzeba też być na czczo.


Badanie można wykonać w ponad 300 placówkach na terenie całego kraju. Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu SANCO prosimy o wybranie placówki z listy poniżej i umówienie się na wizytę.
Na dodatkowe pytania odpowiemy telefonicznie, infolinia czynna w godzinach 9.00-19.00 w dni robocze: 797 660 690 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Genomed S.A. nie ponosi odpowiedzialności za informacje na stronach innych niż www.genomed.plNIFTY jest najbardziej wiarygodnym, najczęściej wykonywanym na świecie nieinwazyjnym genetycznym testem prenatalnym.  Do 2015 roku wykonano ponad 600 000 badań.

Test NIFTY™ jest w całości wykonywany w Polsce, w nowym laboratorium firmy Genomed S.A.. Posiada europejski certyfikat EC Certificate – Full Quality Assurance.

Standardowo wynik badania wydawany jest w terminie do 9 dni roboczych. Cena testu w NZOZ Genomed wynosi 2300 zł!

Badanie można wykonać w 200 placówkach na terenie całego kraju.
Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu NIFTY prosimy o kontakt telefoniczny, tel.: 22 644 60 19 lub mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
odwiedź nas na facebooku
© Copyright by Genomed S.A. Wykonanie: Delta Interactive