Nzoz genomed > Test prenatalny sanco

Badania prenatalne - SANCO Drukuj

Wykonanie testu SANCO jest cały czas możliwe, a wyniki wydawane są terminowo.
Zachęcamy do wykonywania całogenomowego testu SANCO, którego wynik jest dostępny w ciągu 5 dni roboczych.  Na wynik testu Sanco Plus trzeba czekać dwa razy dłużej.
              

SANCO™ :

całogenomowy, nieinwazyjny test prenatalny wykonywany z krwi matki. Wynik do 5 dni roboczych od dostarczenia próbki do laboratorium. Sanco to nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny nowej generacji, który wykrywa wrodzone zespoły wad genetycznych płodu. Podczas ciąży DNA pochodzący z łożyska krąży we krwi ciężarnej. Przeprowadzenie testu polega na pobraniu 10 ml krwi żylnej przyszłej mamy. Na podstawie analizy tej próbki, która zawiera DNA płodu, możliwa jest ocena zaburzeń liczby chromosomów oraz ich uszkodzeń, w tym najczęstszej wady chromosomowej, jaką jest zespół Downa. 

Od 13 stycznia 2020 roku test SANCO jest dostępny w wersji całogenomowej. Oznacza to, że w standardowej analizie SANCO jest możliwość oznaczenie trisomi wszystkich 23 par chromosomów, aneupliodi chromosomów płci, płci genetycznej płodu, ryzyko zespołów delecji i duplikacji co najmniej 7 Mpz, dla wszystkich chromosomów autosomalnych co odpowiada rozdzielczości badania kariotypu z płynu owodniowego tzw. amniopunkcji. Test określa ryzyko nieprawidłowości genetycznych, będących przyczyną poronień, stanu przedrzucawkowego, IUGR i niskiej masy urodzeniowej. Określa ryzyko wystąpienia disomii jednorodzicielskiej a także umożliwia wczesne wykrycie choroby nowotworowej u ciężarnej.


Wykrywalność badania przewyższa 99,5%. Dzięki niemu wiele przyszłych mam może uniknąć badań inwazyjnych (w tym amniopunkcji), których tak bardzo się obawiają.  Test można wykonać pomiędzy 10 a 24  tygodniem ciąży.

Badanie wykonywane jest w nowym laboratorium Genomed SA w Warszawie.
Test posiada europejski certyfikat CE-IVD na cały proces technologiczny.

Najważniejsze zalety nowego testu:
 • gwarancja najwyższej jakości – najbardziej sprawdzona i dokładna technologia sekwencjonowania nowej generacji
 • najwyższa skuteczność badania (brak wyniku tylko dla mniej niż1% badań)
 • wysoka skuteczność przy niskiej frakcji płodowej (wynik uzyskiwany nawet przy 1% płodowego DNA)
 • certyfikat CE-IVD na cały proces technologiczny
 • krótszy czas wykonania badania, do 5 dni roboczych od dnia dostarczenia próbki do laboratorium
 • szeroki zakres badania, z możliwością jego dalszego rozszerzania
 • możliwość określenia RHD płodu
Cena badania Sanco w poradni NZOZ Genomed wynosi 2000 zł, badania Sanco Plus  2500 zł.
Test SANCO plus jest rekomendowany tylko dla ciąż pojedynczych w przypadku podejrzenia ryzyka jednego z pięciu zdefiniowanych zespołów delecji, np. zespołu DiGeorge’a.
Każda placówka ustala samodzielnie cenę testu. Proponujemy Państwu rozłożenie płatności za wykonanie testu SANCO na niskooprocentowane raty.
Badanie można wykonać w ponad 300 placówkach na terenie całego kraju.  Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu SANCO prosimy o kontakt telefoniczny, tel.: 22 644 60 19 lub mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub wybranie placówki z listy.
Na dodatkowe pytania odpowiemy telefonicznie,
infolinia czynna w godzinach 9.00-19.00 w dni robocze: 797 660 690 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zapraszamy na stronę www.sancotest.pl.

 

Kto jest adresatem testu SANCO?

 • Kobiety, które chcą przeprowadzić nieinwazyjny test w kierunku trisomi 21, 18  i 13 płodu.
 • Kobiety, których wyniki badań biochemicznych i ultrasonograficznych w pierwszym i drugim trymestrze ciąży wykazują pośrednie ryzyko aneuploidii chromosomowych.
 • Kobiety, w wieku powyżej 35 roku życia, które nie chcą zdecydować się na inwazyjne badania prenatalne.
 • Kobiety, które mają przeciwwskazania do inwazyjnych badań prenatalnych, takie jak łożysko przodujące, wysokie ryzyko poronienia, zakażenie HBV, HIV, itd.
 • Kobiety, które poddały się zabiegowi zapłodnienia In Vitro.

   Porównanie testu SANCO z innymi metodami badań prenatalnych.Do wykonania  testu SANCO™ pobierana jest krew matki (podobnie jak do zwykłych badań diagnostycznych np. morfologii). Do badania nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, nie trzeba też być na czczo.


Badanie można wykonać w ponad 300 placówkach na terenie całego kraju. Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu SANCO prosimy o wybranie placówki z listy poniżej i umówienie się na wizytę.
Na dodatkowe pytania odpowiemy telefonicznie, infolinia czynna w godzinach 9.00-19.00 w dni robocze: 797 660 690 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Genomed S.A. nie ponosi odpowiedzialności za informacje na stronach innych niż www.genomed.plNIFTY jest najbardziej wiarygodnym, najczęściej wykonywanym na świecie nieinwazyjnym genetycznym testem prenatalnym.  Do 2015 roku wykonano ponad 600 000 badań.

Test NIFTY™ jest w całości wykonywany w Polsce, w nowym laboratorium firmy Genomed S.A.. Posiada europejski certyfikat EC Certificate – Full Quality Assurance.

Standardowo wynik badania wydawany jest w terminie do 9 dni roboczych. Cena testu w NZOZ Genomed wynosi 2300 zł!

Badanie można wykonać w 200 placówkach na terenie całego kraju.
Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu NIFTY prosimy o kontakt telefoniczny, tel.: 22 644 60 19 lub mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
odwiedź nas na facebooku
© Copyright by Genomed S.A. Wykonanie: Delta Interactive