Strona główna > Aktualności > Informacje > 28 luty - Światowy dzień chorób rzadkich
Aktualności
Drukuj
28 luty - Światowy Dzień Chorób Rzadkich    

28 lutego odbędzie się po raz szósty Światowy Dzień Chorób Rzadkich.Choroby rzadkie to poważne schorzenia o przewlekłym i ciężkim przebiegu, najczęściej uwarunkowane genetycznie. Genomed od początku swojej działalności rozwija diagnostykę chorób rzadkich, opartą na metodzie sekwencjonowania materiału genetycznego pacjentów, obecnie wykorzystując już w tym celu technologię sekwencjonowania genomowego, która umożliwia szybką i trafną diagnostykę, a co za tym idzie – szansę na podjęcie jakiejś formy terapii dla osób zmagających się z chorobami rzadkimi.

Genomed jak co roku włącza się w obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich, oferując pulę bezpłatnych badań genetycznych dla pacjentów i ich rodzin, tym razem skierowany szczególnie do pacjentów z dystrofią mięśniową. W porozumieniu z Fundacją Parent Project Muscular Dystrophy (FPPMD) oferuje pulę bezpłatnych badań w kierunku wybranych dystrofii mięśniowych (w tym badanie mutacji w genach /CAPN3 /i /DYSF/) oraz 30% rabatu na wszystkie badania z oferty badań w kierunku chorób neurologicznych z oferty NZOZ Genomed (http://genomed.pl/index.php/pl/badania-genetyczne/lista-badan?w=27).

Zespół Genomedu aktywnie uczestniczy w Światowym Dniu Chorób Rzadkich


W ramach dnia Chorób Rzadkich Genomed oferuje także możliwość zapisu na  cztery bezpłatne konsultacje genetyczne w warszawskiej poradni  NZOZ Genomed.

Zapisy na badania i  porady: 28 lutego i 1 marca w godzinach 9.00-17.00 pod numerem 22 644 60 19 oraz u koordynatorki w Fundacji PPMD pod numerem +48 666 119 910 ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).