Nauka > Ngs - oferta
Sekwencjonowanie NGS - Oferta Drukuj
Technologia    

Uwaga, otwiera nowe okno.

Technologia sekwencjonowania NGS (ang. Next-Generation Sequencing) stała się uniwersalnym i niezastąpionym narzędziem biologii molekularnej, dając niemal nieograniczony wgląd w informację genetyczną, w postaci genomów, transkryptomów czy epigenomów dowolnych organizmów. Dzięki dopasowaniu do potrzeb projektu, NGS znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach naukowych, od diagnostyki medycznej począwszy po biologię ewolucyjną i rolnictwo.

Głowna zasada technologii NGS przypomina sekwencjonowanie technologią Sangera i bazuje na sygnałach emitowanych przez poszczególne zasady podczas resyntezy DNA matrycowego. Odpowiednie przygotowanie biblioteki DNA, w tym szczególnie etap wzbogacania, pozwalają na rozszerzenie tego procesu poprzez jednoczesne prowadzenie milionów reakcji, a przez to uzyskanie gigabaz danych genomowych z jednego sekwencjonowania.

Duża przepustowość, gigabazy danych, wysoka precyzja i jakość odczytów, niemal nieograniczone zastosowania!

Przykładowe zastosowania:
  • sekwencjonowanie de novo całych genomów prokariotycznych i eukariotycznych
  • sekwencjonowanie eksomów
  • resekwencjonowanie wybranych fragmentów genomów i amplikonów
  • sekwencjonowanie transkryptomów
  • sekwencjonowanie i analiza metagenomów, na podstawie fragmentu 16S RNA (skład bakteryjny) oraz sekwencji ITS (populacja grzybów) z puli DNA środowiskowego

Genomed SA oferuje kompleksowe usługi sekwencjonowania genomowego, od przygotowania bibliotek po analizę bioinformatyczną (np. połączenie kontigów w konsensus, annotacja, analiza jakościowa i ilościowa składu gatunkowego, drzewa filogenetyczne itd.).

Zapraszamy do kontaktu w celu pomocy przy projektowaniu eksperymentów lub w przypadku pytań. Pytania na temat NGS:  Jarosław Kossakowski, Doradca ds. projektów NGS, tel. 516 154 095, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Do pobrania: formularz RNA
Do pobrania: formularz DNA
Do pobrania: formularz izolacja
Do pobrania: Warunki świadczenia usług NGS

odwiedź nas na facebooku
© Copyright by Genomed S.A. Wykonanie: Delta Interactive