Language:
Aktualności
Genomed na XIV Śląskim Meetingu Siatkówkowym

Za nami XIV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Śląski Meeting Siatkówkowy”, która odbyła się w dniach 23-24 listopada 2023 roku w Katowicach.

Na zaproszenie organizatorów mgr Ewa Matczyńska wygłosiła wykład pt. „Aktualne możliwości diagnostyki genetycznej chorób siatkówki - panel wielogenowy w dystrofiach siatkówki (IRD) oraz oszacowanie ryzyka poligenowego w zwyrodnieniu plamki związanym z wiekiem (AMD)”, którego współautorkami były mgr Anna Wąsowska  i dr hab. Anna Boguszewska-Chachulska.
Poświęcony był on wynikom projektu STRATEGMED - NeuStemGen oraz bieżącej ofercie Genomed SA w zakresie diagnostyki  genetycznej chorób oczu.

Na kształt i rozwój oferty istotny wpływ miały doktoraty wdrożeniowe, realizowane przez mgr Ewę Matczyńską i mgr Annę Wąsowską we współpracy  miedzy Śląskim Uniwersytetem Medycznym i firmą Genomed SA.

Dr hab. Anna Boguszewska-Chachulska, prezes Genomed SA, została zaproszona do Prezydium Sesji VI konferencji, poświęconej zasadniczo kwestiom diagnostyki genetycznej w okulistyce.

Tematami głównymi konferencji było leczenie AMD, diagnostyka obrazowa i  genetyczna w schorzeniach siatkówki oraz zabiegi witrektomii.
Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Konferencji był dr hab. n. med. Sławomir Teper z Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, od wielu lat współpracujący z Genomed SA, promotor obu doktoratów wdrożeniowych.


Konferencja przyciągnęła kilkuset zainteresowanych lekarzy.
Stoisko firmowe i oferta Genomed SA cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Więcej informacji:

https://sms2023.pl/
Oferta badań przygotowana dla uczestników konferencji (pdf)