Language:
O firmieDrukuj
Genomed S.A. zadebiutował na NewConnect w dniu 30 maja 2011r.    

Uwaga, otwiera nowe okno.

Dokument informacyjny_akcje_seriaA2_27kwietnia_2017
Uchwała Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.


Informacje o debiucie Genomed S.A.

26 maja 2017 r. - dzień pierwszego notowania w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect  akcji zwykłych na okaziciela serii A2 Genomed SA

Dokument informacyjny_akcje_seriaB_17maja_2011
Uchwała Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Spółka świadczy usługi w zakresie sekwencjonowania, analizy i syntezy DNA dla ponad 200 ośrodków naukowych, firm biotechnologicznych oraz instytucji medycznych. Działalność firmy ukierunkowana jest na wdrożenie nowoczesnej technologii w dziedzinie spersonalizowanej medycyny w oparciu o sekwencjonowanie DNA i diagnostykę chorób genetycznych. W drodze oferty prywatnej spółka pozyskała prawie 3 mln zł, które przeznaczy na inwestycje w rozwój i dalszą ekspansję.


Obecnie Genomed S.A. zajmuje się diagnostyką genetyczną w obrębie jednostek chorobowych takich jak: niepłodność, predyspozycje do nowotworów, mukowiscydoza, schorzenia Alzheimera, niedosłuch, choroby metaboliczne, niepełnosprawność intelektualna, kardiomiopatia oraz otyłość. Aktualnie znanych jest około 7000 chorób o podłożu genetycznym, a wraz z rozwojem nauki lista ta będzie stale poszerzana. Już teraz spersonalizowana medycyna wkracza w zakres farmakogenetyki, dzięki czemu dobór odpowiedniej dawki leku oraz jego skuteczność są oceniane indywidualnie dla każdego człowieka. Z pozyskanych pieniędzy spółka zamierza sfinansować kupno nowoczesnego sprzętu do celów diagnostycznych, wdrożyć działania marketingowe i promocyjne oraz przygotować się do ekspansji poza granice kraju. W perspektywie 5-6 lat firma planuje uruchomić pierwszą w Polsce klinikę terapii genowych.

– Debiut na NewConnect to kolejny krok w rozwoju naszej działalności. Pozyskalismy fundusze, które w przyszłości pozwolą na wdrożenie skutecznych terapii genetycznych. Do osiągnięcia tego celu musimy posiadać najnowocześniejszą technologię sekwencjonowania i analizy całego genomu człowieka. Posłuży ona do skuteczniejszej profilaktyki i diagnostyki medycznej. Usługa ta pozwoli na odczyt całego genomu i wszystkich możliwych mutacji, odpowiedzialnych za choroby uwarunkowane genetycznie. Warto podkreślić, że do tej pory technologia ta była nieosiągalna dla większości pacjentów ze względu na ogromne koszty. Obecnie światowe centra genetyczne dążą do skrócenia czasu sekwencjonowania do jednego dnia i zamknięcia się w kwocie 1000 USD. Dzięki naszej spółce już niebawem stanie się to standardem także w Polsce – mówi dr hab. Marek Zagulski, Prezes Zarządu Genomed S.A.

Genomed już od 2 lat jest liderem i ekspertem na rynku sekwencjonowania i syntezy DNA. W 2009 roku przychody spółki wyniosły ponad 1,7 mln zł przy dodatniej EBIDTA. W 2010 r. firma podwoiła wpływy ze sprzedaży do 3,9 mln zł, przy zysku netto 0,3 mln zł. W marcu 2011 Genomed S.A. przeprowadził niepubliczną emisję akcji, pozyskujac prawie 3 mln zł. Zdobyte w ten sposób środki spółka przeznaczy na zakup sprzętu diagnostycznego (urządzenia do odczytywania genomów) oraz zainwestuje w rozwój swojej działalności. Pieniądze od inwestorów pomogą firmie w zakupie najnowocześniejszej aparatury (częściowo finansowanej w ramach programu Innowacyjna Gospodarka), we wdrożeniu technologii genomowej oraz usług z dziedziny spersonalizowanej medycyny. To z kolei umożliwi Genomedowi ekspansję na rynki zagraniczne.

Ważnym momentem w długofalowej strategii firmy jest uruchomienie kliniki, w której będą podejmowane próby leczenia chorób genetycznych i prowadzenie profilaktyki w oparciu o wyniki badań sekwencjonowania genomu – mówi dr hab. Anna Boguszewska-Chachulska, członek Zarzadu Genomed S.A.

Spółka otrzymała dofinansowanie z funduszy UE w wysokości 2,3 mln zł na zakup sprzętu i rozwój działalności. Genomed S.A. jako pierwsza w Polsce kupiła do celów diagnostycznych system GS Junior. To najnowsze urządzenie do sekwencjonowania genomowego zostało wprowadzone na rynek zaledwie kilka miesięcy temu przez Grupę Roche. Maszynę charakteryzuje sprawdzona technologia i duża szybkość działania, co przyczyni się do obniżenia kosztów wykonywanych badań.

Genomed S.A. to innowacyjna firma, założona przez grupę polskich naukowców z kilkunastoletnim doświadczeniem i znaczącymi osiągnięciami w dziedzinie biologii molekularnej. Przez wiele lat pracowali oni jako specjaliści państwowego instytutu, odnosząc sukcesy w dziedzinie genomiki oraz biologii molekularnej, które udokumentowano publikacjami w Nature. Spółka jest pierwszą inwestycją w dziedzinie biotechnologii funduszu MCI.BioVentures, dzięki czemu stała się wiodącym na polskim rynku centrum diagnostyki genetycznej. Uzyskała pozytywny wynik EBITDA po 20 miesiącach od rozpoczęcia działalności i zaledwie po 15 miesiącach od momentu pozyskania inwestora.

Wdrożenie najnowszej technologii sekwencjonowania całych genomów ludzkich, umożliwi uzyskanie kompletnej informacji genetycznej człowieka. Indywidualny zapis genomu będzie podstawą dla diagnostyki, profilaktyki zdrowotnej i wstępem do innowacyjnej terapii genowej. – To przełom w dziedzinie genetyki, który zmieni podejście do leczenia chorób genetycznych. Wyeliminowanie konieczności powtarzania sekwencjonowania w celu poszukiwania kolejnych defektów genetycznych oznacza przyspieszenie czasu oczekiwania na diagnozę, bardziej efektywna profilaktyka oraz znaczne obniżenie kosztów pracy badawczej i ostatecznej ceny dla pacjenta – dodaje dr hab. Marek Zagulski.

Dotychczasowe działania firmy na polskim rynku świadczą o jej wszechstronności. W sierpniu 2010 r. spółka otworzyła pierwszą w Warszawie prywatną poradnię genetyczną. Dzięki ofercie placówki, pacjenci z całej Polski mogą skorzystać z rad i zaleceń lekarza genetyka, zarówno przed, jak i po wykonaniu badań genetycznych. – Stworzenie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (NZOZ Genomed) było możliwe dzięki wysoce wykwalifikowanemu zespołowi. Obecnie, w celu utworzenia sieci poradnictwa genetycznego na terenie całej Polski, powiększamy nasz zespół o lekarzy – genetyków klinicznych. Pozwoli to na stworzenie kompleksowej oferty usług diagnostycznych dla polskich i zagranicznych klientów. Już od początku bieżącego roku na zlecenie Instytutu Matki i Dziecka, w ramach ogólnopolskiego programu badań przesiewowych noworodków, wykonujemy sekwencjonowanie i analizę diagnostyczną genu związanego z mukowiscydozą – mówi dr n. med. Agnieszka Sobczyńska-Tomaszewska, kierownik NZOZ Genomed.

W październiku 2010 roku Genomed S.A., Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych oraz Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach, otworzyły pierwsze w Polsce interdyscyplinarne studia doktoranckie „Bioinformatyka”. Program nauczania wyróżnia merytoryczna specjalizacja w dziedzinie spersonalizowanej medycyny, czyli badania genomów ludzkich w celach diagnostycznych. Zarząd Genomed podjął decyzję o udziale firmy w tym projekcie, aby zapewnić wyszkolenie niezbędnej w niedalekiej przyszłości kadry bioinformatyków – specjalistów od analizy genomu ludzkiego.

Autoryzowanym doradcą spółki była firma NOBLE Securities S.A. – Potencjał spółki Genomed S.A. tkwi w wiedzy i adaptacji zaawansowanych technologii. Według twórców firmy istnieją prognozy, zgodnie z którymi w ciągu najbliższych lat dokonają się rewolucyjne zmiany związane z technologią DNA. Wzrost tego rynku na świecie szacuje się na co najmniej 14 proc. rocznie, jednak w Polsce, ze względu na opóźnienie technologiczne związane z późnym przystąpieniem do UE, rynek ten będzie rozwijał się znacznie szybciej – w tempie 30% rocznie. Natomiast sektor spersonalizowanej medycyny oraz terapii genowych dopiero powstaje i jego wzrost jest trudny do oszacowania. Dotychczasowy poziom zaangażowania finansowego krajów rozwiniętych w tę dziedzinę sięga miliardów dolarów. Pozwala to na bardzo optymistyczną ocenę teraźniejszego i przyszłego potencjału rozwoju technologii medycyny spersonalizowanej, także w Polsce – mówi Norbert Kozioł, Wiceprezes Zarządu NOBLE Securities.


***

Kontakt dla inwestorów:

dr hab. Marek Zagulski
Członek Zarządu
Genomed S.A.
ul. Ponczowa 12
02-971 Warszawa
tel. 22 644 60 19
kom. 516 156 876
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.genomed.pl