Strona główna > Praca
Praca

Zatrudnimy pracownika na stanowisku bioinformatyk/młodszy bioinformatyk

Wykształcenie: wyższe, kierunek bioinformatyka, biologia, biotechnologia lub pokrewne

Wymagania:

  • sprawne poruszanie się w konsoli linuksowej (np. zmienne środowiskowe, awk, sed, ssh, itp.)
  • posiadanie co najmniej podstawowej orientacji w programowaniu w Pythonie lub w R (najlepiej w obu), aby móc samodzielnie wykonać analizę danych na podstawie dokumentacji
  • znajomość zagadnień bioinformatyki i/lub statystyk
  • umiejętność współpracy w zespole, kreatywność, zaangażowanie i zainteresowanie zagadnieniami współczesnej genomiki
  • znajomość języka angielski w stopniu umożliwiającym rozumienie dokumentacji oprogramowania
  • mile widziane doświadczenie w pracy z danymi NGS oraz znajomość referencyjnych baz danych biologicznych
  • mile widziana znajomość platform konteneryzacji (np. Docker), git, AWS

Zadania:

  • prowadzenie badań i analiz danych biologicznych przy zastosowaniu narzędzi informatycznych
  • katalogowanie informacji biologicznych i wyszukiwanie sekwencji w komputerowych bazach danych
  • aktywny udział w projektach badawczych

Oferujemy:

  • pracę nad ambitnymi projektami z zakresu analizy danych NGS (metagenomika, DNAseq, RNAseq itp)
  • możliwość rozwoju kompetencji zawodowych
  • praca w doświadczonym, ambitnym zespole z wieloletnim stażem w branży
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • pakiet medyczny

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie, w celu rekrutacji, zgodnie z art.6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).