Strona główna > Aktualności > Informacje > X sympozjum naukowe "badania genetyczne w med...
Aktualności
Drukuj
X Sympozjum Naukowe "Badania Genetyczne w Medycynie Rozrodu - Dekada Postępu i Współpracy"    

W dniu 8 marca odbyło się X Sympozjum Naukowe, organizowane przez Genomed S.A., poświęcone badaniom genetycznym w medycynie rozrodu.

Wydarzenie zgromadziło grono ekspertów oraz praktyków związanych z dziedziną medycyny prenatalnej i genetyki klinicznej. Frekwencja sympozjum przekroczyła nasze oczekiwania, w tym roku słuchało nas prawie 120 uczestników, zarówno stacjonarnie jak i on-line.

Podczas sympozjum omówiono najnowsze osiągnięcia oraz zastosowania badań genetycznych w medycynie rozrodu. Prelegenci, wśród których znaleźli się wybitni specjaliści, tacy jak dr Tomasz Roszkowski, dr n. med. Anna Kucinska-Chahwan, dr n. med. Agnieszka Nocuń, dr n. med. Anna Jakubiuk-Tomaszuk, dr n. med. Monika Jurkowska oraz dr hab. Anna Boguszewska-Chachulska, przedstawili swoje doświadczenia oraz wnioski na temat różnych aspektów diagnostyki genetycznej w badaniach prenatalnych i perinatalogii.

Tematyka prezentacji obejmowała m.in. frakcję wolnego płodowego DNA w badaniu NIPT, zastosowanie Whole Exome Sequencing (WES) w badaniach prenatalnych, doświadczenia z badaniami prenatalnymi w I trymestrze, rolę genetyki klinicznej w diagnostyce prenatalnej oraz genetyczne badania przesiewowe dla przyszłych rodziców i małych dzieci.

Sympozjum dostarczyło uczestnikom wiedzy na temat najnowszych metod i opcji  diagnostycznych w medycynie rozrodu, a także stanowiło platformę do wymiany doświadczeń.  Jak zawsze wykładom towarzyszyły ożywione dyskusje.

Dziękujemy wszystkim prelegentom oraz uczestnikom za udział w X Sympozjum Naukowym i zaangażowanie w rozwój wiedzy oraz praktyki medycznej w obszarze medycyny rozrodu.

Już teraz serdecznie zapraszamy na następne sympozjum za rok!